Zeldzameziektendag 29 februari

28 februari 2020

Jaarlijks op de laatste dag van februari wordt er aandacht gevraagd voor zeldzame ziektes en de gevolgen daarvan voor patiënten.

Ongeveer één miljoen Nederlanders hebben te maken met één van de naar schatting 6.000 zeldzame aandoeningen. Zeldzame aandoeningen zijn vaak chronisch, progressief en meestal levensbedreigend. ALS, PLS en PSMA horen daar ook bij.

Ook in Nederland is er aandacht voor deze dag. Op de Zeldzameziektendag maken mensen die te maken hebben met een zeldzame aandoening hun specifieke problemen kenbaar en vragen aandacht voor zeldzame ziekten.

In 2020 valt Zeldzameziektendag op de meest zeldzame dag die er is: zaterdag 29 februari. Dan vragen we landelijk en wereldwijd aandacht voor de problematiek van zeldzaam. Dat doen we onder andere op social media via #ZZD2020 en door de Europese campagne van Eurordis te delen.

Doneer voor onderzoek naar ALS, PLS en PSMA

Draag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid