X

Mitsubishi Tanabe Pharma America – Edaravone

2 februari 2022

Deze notitie van Mitsubishi Tanabe Pharma America bevat een uitleg over de behandeling met Radicava van de Scientific Advisory Council (SAC) van de International Alliance of ALS/MND Associations. De oorspronkelijke tekst is Engelstalig. Vertaald via Google Translate.

Achtergrond

Mitsubishi Tanabe Pharma America is een volledige dochteronderneming van Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation, opgericht in Japan in 1678. MTPC begon in 2001 met het bestuderen van een intraveneuze (IV) formulering (Radicava) van edaravone voor ALS en werd goedgekeurd voor de behandeling van ALS in Japan en Zuid-Korea in 2015, met daaropvolgende goedkeuringen in de VS, Canada, Zwitserland, China, Indonesië en Thailand.

Behandeling met Radicava volgt een regime van initiële behandeling per dag gedurende 14 dagen, gevolgd door een 14 dagen durende medicijnvrije periode, en daaropvolgende cycli van dagelijkse dosering gedurende 10 van 14 dagen, gevolgd door een 14 dagen durende medicijnvrije periode.

Tijdens de klinische ontwikkeling van IV Radicava begon MTPA met een reeks stappen om te bepalen of een orale suspensie van edaravone de IV-formulering voor de behandeling van mensen met ALS zou kunnen aanvullen of vervangen. Ten eerste moest bio-equivalentie worden vastgesteld om aan te tonen dat het orale edaravon identieke blootstelling kon bieden als de gevestigde IV-formulering. Er zijn meerdere onderzoeken uitgevoerd.

Het proces begon met een fase 1, open-label, crossover-onderzoek met een enkele dosis bij 42 deelnemers, waarbij 105 mg oraal edaravone werd vergeleken met een IV-formulering van 60 mg/uur. Door de farmacokinetiek (hoe het door het lichaam beweegt) van beide te vergelijken, werd geconcludeerd dat de twee formuleringen, in hun respectieve doses, een equivalente blootstelling vertoonden. Dit wordt hier gepubliceerd .

Verder werden twee aanvullende fase 1-onderzoeken uitgevoerd. Eerst werd een placebogecontroleerde, gerandomiseerde, enkelblinde studie van het verhogen van orale doses edaravone van 30 tot 300 mg bij 56 deelnemers voltooid. De tweede studie met 84 deelnemers, beoordeelde of oraal edaravone een wisselwerking had met andere geneesmiddelen en onderzocht ook mogelijke farmacokinetische verschillen tussen mensen met verschillende raciale achtergronden. In beide gevallen werd oraal edaravon als veilig en verdraagbaar beschouwd zonder significante effecten op geneesmiddelinteracties of verschillen tussen raciale achtergronden. Deze onderzoeken worden hier gepubliceerd .

Na bio-equivalentie was de volgende stap het uitvoeren van een groot veiligheids- en verdraagbaarheidsonderzoek van oraal edaravon in de beoogde klinische dosis. Op 9 december 2021, maakte MTPA de resultaten bekend van de wereldwijde fase 3 klinische studie waarin de veiligheid en verdraagbaarheid van oraal edaravone gedurende 24 weken worden beoordeeld. Aan de studie namen 185 deelnemers met ALS deel op 50 locaties in de Verenigde Staten, Canada, Europa en Japan en omvatte een veiligheidsverlengingsonderzoek op lange termijn van maximaal 96 weken. Er werden geen ernstige behandelingsgerelateerde bijwerkingen (TEAE’s) gemeld. Verwacht wordt dat deze resultaten zullen worden gebruikt in een regelgevende indiening voor oraal edaravone om te worden beschouwd als een gelijkwaardige behandeling voor ALS als Radicava, in de rechtsgebieden waar het momenteel is goedgekeurd. Op 12 januari 2022 werd aangekondigd dat de Amerikaanse FDA de nieuwe medicijnaanvraag voor oraal edaravone had geaccepteerd voor prioriteitsbeoordeling.

Tegelijkertijd is MTPA een fase 3b, multinationale, gerandomiseerde, dubbelblinde studie gestart om de dagelijkse dosering van oraal edaravone te evalueren in vergelijking met het huidige IV-doseringsregime. Gedurende 48 weken kregen 380 deelnemers oraal edaravone eenmaal daags of gedurende 10 dagen gevolgd door 18 dagen placebosuspensie. Deze studie evalueert een vergelijking van verandering in ALSFRS-R als de primaire uitkomstmaat en aanvullende uitkomsten, waaronder trage vitale capaciteit, kwaliteit van leven (ALSAQ-40). Het wordt voorgelezen in de eerste helft van 2022.

Aanbeveling

De WAC beveelt aan dat oraal edaravone veilig en verdraagbaar lijkt te zijn en een gelijkwaardige blootstelling aan het geneesmiddel te bieden aan intraveneuze Radicava. Voor degenen die momenteel toegang hebben tot Radicava, kan het een minder belastend alternatief zijn als het wordt goedgekeurd.

Bekijk de originele publicatie hier in het Engels.

Draag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid