X

TUDCA via apotheek verkrijgbaar

2 september 2019

Bericht aangepast op 11 februari 2020

TUDCA zou de zenuwcellen moeten beschermen en zo de afbraak van zenuwcellen moeten vertragen. Het is een galzout dat in de lever gemaakt wordt. In een eerdere kleine studie is een vertragend effect van dit middel op ALS gevonden.

Het ALS Centrum heeft alle informatie over TUDCA voor patiënten verzameld in 1 webartikel.

Als een apotheker het bestelnummer ZI nummer 1657.9496 opzoekt in de kennisbank van apothekers, kan de bestelling worden geplaatst bij een apotheek die aan eigen bereiding doet, zoals bv de Transvaal apotheek. Voor het plaatsen van deze bestelling is een recept van de behandelaar vereist.

Deze prijs van Tudca zal waarschijnlijk hoger liggen dan de Tudca die je bij Amazon kunt bestellen, maar de kwaliteit van de Transvaal apotheek zal waarschijnlijk beter zijn gegarandeerd.

Wij raden je aan vooraf bij jouw zorgverzekering na te vragen of het vergoed wordt.

De klinische trial waaruit blijkt dat TUDCA mogelijk het ziekteverloop bij ALS kan vertragen, staat online.

De dosering is in de ochtend 1 gram en in de avond 1 gram.

Daarnaast is in ALS centra van zeven Europese landen een medicijnonderzoek naar TUDCA in voorbereiding. Patiënten worden over de start van de trial op de hoogte gehouden door middel van de TRICALS nieuwsbrief zodra zij zich bij TRICALS hebben ingeschreven.

Draag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid