X

Deelnemers gezocht CHDR2118 trial

16 november 2021

In dit onderzoek wordt effecten bestudeerd van het middel DNL343 in mensen met ALS. Het doel van dit onderzoek is uitzoeken hoe veilig en verdraagzaam het nieuwe middel is,  welke effecten het middel heeft als het aan patiënten met ALS wordt gegeven en hoe het lichaam het middel opneemt en verwerkt. Deze studie wordt gesponsord door Denali Therapeutics Inc.

Medische keuring:

Voorafgaand aan het onderzoek is er een informatiegesprek, medische keuring en een longfunctieonderzoek (duur: 2,5 uur). Beide onderzoeken vinden plaats op het keuringscentrum van het CHDR, Centre for Human Drug Research (in Leiden).

Onderzoekperiode:

Het onderzoek bestaat uit 1 periode van 3 dagen en 2 nachten waarbij u op het CHDR verblijft. Daarnaast zijn er nog 5 losse bezoeken (4 bezoeken: 3 uur, 1 bezoek: 9 uur). Als je meedoet, dan duurt de deelname aan het onderzoek ongeveer 10 weken.

Kan ik deelnemen aan de studie?

Er zijn een aantal voorwaarden bepaald om te kunnen deelnemen aan deze studie. De belangrijkste criteria zijn:

U bent gediagnosticeerd met ALS

  • De symptomen zijn korter dan 3 jaar geleden begonnen
  • Je bent in staat om capsules heel door te slikken
  • Je heeft een longfunctie van minimaal 50%
  • Je bent tussen de 18 en 80 jaar oud
  • Het gebruik van andere geneesmiddelen gaat in overleg met de studie-arts
  • Roken is tijdens het verblijf op het CHDR niet toegestaan
  • Vrouwelijke deelnemers zijn postmenopauzaal of gesteriliseerd
  • Je heeft afgelopen 60 dagen niet deelgenomen aan een medicijnstudie

Bovenstaande criteria komen aan de orde tijdens een eerste keuringsbezoek aan het CHDR in Leiden.

Op basis van de resultaten hiervan wordt bepaald of je kunt starten in deze studie. De studie wordt uitgevoerd in ongeveer 5 patiënten in Nederland en 30 patiënten wereldwijd.

Kijk voor meer informatie op: https://www.tricals.org/nl/trials/chdr2118-trial/

Aanmelden en meer informatie

Indien je geïnteresseerd bent in deelname en past in het bovengenoemd profiel, kun jeu ons dat kenbaar maken door middel van een e-mail aan Tommy Bunte via info@tricals.org. Mochten er meer kandidaten zijn voor deelname dan er plek is, zal de uiteindelijke deelname worden bepaald op volgorde van aanmelding.

Draag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid