X

Nieuwe medicijnstudie naar ‘Trimetazidine’

27 oktober 2021

Het ALS Centrum start met een nieuwe studie (MetFlex-studie) naar de veiligheid en werkzaamheid van het middel ‘trimetazidine’ bij mensen met ALS. Aan de studie kunnen 18 deelnemers meedoen. De studie duurt 20 weken en je kunt je nu aanmelden om mee te doen.

Verlagen stofwisseling

Trimetazidine zorgt voor een verlaging van de stofwisseling. Een verhoogde stofwisseling (hypermetabolisme) komt bij ongeveer 60% van de mensen met ALS voor. Deze groep heeft een slechtere prognose – dat wil zeggen: een kortere overleving – dan mensen met een normale stofwisseling. Het middel Trimetazidine wordt al in enkele Europese landen gebruikt voor mensen met hartklachten (angina pectoris). Met de MetFlex-studie willen onderzoekers kijken of het medicijn bij mensen met ALS en een verhoogde stofwisseling zorgt voor een betere prognose.

Wat houdt deelname in?

De nieuwe studie is een fase 2 medicijnstudie. Dit betekent dat onderzocht wordt of Trimetazidine veilig gegeven kan worden aan mensen met ALS. In totaal duurt de studie 20 weken, waarvan deelnemers 12 weken het middel Trimetazidine gebruiken. Alle deelnemers aan de studie krijgen het middel Trimetazidine. Er is geen placebomedicijn voor deze studie.

Belangrijkste criteria

Er zijn criteria vastgesteld om te mogen deelnemen aan de MetFlex studie. De belangrijkste criteria zijn:

  • Deelnemers hebben de diagnose sporadische of familiaire ALS
  • Deelnemers hebben de leeftijd tussen de 18 en 75 jaar oud
  • Deelnemers hebben een verhoogde stofwisseling (dit wordt onderzocht tijdens het eerste screeningsbezoek)
  • Deelnemers kunnen circa 30 minuten platliggen zonder dat er benauwdheidsklachten ontstaan
  • Deelnemers mogen geen stofwisselingsziekte in hun medische voorgeschiedenis hebben, zoals: suikerziekte, traag of versnelde werkende schildklier.
  • Deelnemers moeten tabletten via de mond kunnen doorslikken.
  • Deelnemers die zwanger zijn of willen worden kunnen niet deelnemen.
  • Deelnemers mogen niet meer dan 22 uur per dag gebruik maken van beademingsapparatuur.

Meer weten over het onderzoek? https://www.als-centrum.nl/nieuwe-medicijnstudie-naar-trimetazidine-in-het-als-centrum/

Deelnemen aan de studie

Als je meer informatie wilt over deelname aan deze studie, kun je contact opnemen met onderzoeker Mark Janse van Mantgem via info@tricals.org.

Draag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid