X

Stichting ALS op de weg voor kwaliteit van leven

21 maart 2022

‘Kwaliteit van leven’ is waar Stichting ALS op de weg haar steentje aan probeert bij te dragen.


Heb je ALS, PSMA of PLS? En zou je er graag op uit willen maar wordt het hulpmiddel niet vergoed door Wmo en/of zorgverzekeraar? Stichting ALS op de weg heeft veel verschillende hulpmiddelen in het bestand. Hier een kleine greep uit het assortiment:

Mobiliteit
Scootmobiel
De scootmobielen, groot en klein (reismodel), vind je niet op de website, omdat ze doorgaans vergoed worden door de gemeente (Wmo). Stichting ALS op de weg heeft ze te leen ter overbrugging van de aanvraagperiode of in specifieke gevallen. Mail bianca@alsopdeweg.nl of richard@alsopdeweg.nl voor meer informatie.

Fietsen
Aangepaste, veelal elektrisch ondersteunde, twee- en driewielfietsen. Ze leveren bijv. ook de aangepaste fietsen voor de Tour du ALS. Dit zijn de Hase ‘Pino’ elektrisch ondersteunde tandemfietsen. Ook hebben ze de Van Raam Rolstoelfiets.

ZOOM
De ZOOM, een vierwiel aangedreven mindervalide voertuig. Een stoere machine waarmee je zeker gezien mag worden!

(Rol)stoelen
Elektrisch opvouwbare rolstoel
Sinds kort heeft de Stichting, vanuit een schenking, mooie elektrische opvouwbare rolstoelen beschikbaar, de Eloflex P. Deze handige rolstoel is op te vouwen en achter in de auto mee te nemen. Hij mag ook mee in het vliegtuig, rijden tot aan de gate en dan afgeven. Wel aanmelden van tevoren bij de luchtvaartmaatschappij.

Rollz Motion
Sinds ze de eerste Rollz Motion (rolstoel/rollator, handgeduwd) kregen via een schenking hebben ze er nu 31 rondrijden, deze zijn veelgevraagd, dus reserveren is een must.

Trippelstoel

De elektrische trippelstoel is een handige stoel voor in huis, ze zijn er met elektrische rem, hoog/laag en soms met kantelfunctie. De trippelstoel wordt normaal gesproken vergoed, maar er zijn situaties waarbij soms een tweede handig is om te gebruiken.

De Sta-op stoel of aangepaste stoel
Deze wordt niet in alle gevallen vergoed, daarom zijn er een aantal op voorraad. Ter overbrugging van de aanvraagperiode hebben ze een stoel beschikbaar. Dit doe je samen met de ergotherapeut. Kom je er niet uit, dan verwijzen ze je graag naar deze link: www.als-centrum.nl/kennisplatform/aangepaste-stoel-of-sta-op-stoel/

Overige hulpmiddelen
Molift 150 smart Deze opvouwbare passieve tillift wordt met koffer geleverd, gebruik je de lift even niet dan pak je deze eenvoudig in. ALS op de weg heeft altijd een lift op voorraad mocht je op vakantie gaan (in Nederland).

Couplebed(koppelbed) Dit is pas kwaliteit van slapen! Het Couplebed is gemakkelijk aan te schuiven aan het zorgbed. Met dezelfde functies als het bed van je partner kun je nu dus weer samen slapen.
Heb je niet een heel grote ruimte? Dan ruim je het bed op met de bijbehorende storemover.

Theratrainer Vanuit de zorg en voor jezelf is het belangrijk dat je in beweging blijft. Als je wat minder mobiel wordt schuif je de Theratrainer voor b.v je rolstoel, plaatst je voeten op de trappers, zet de trainer aan, en je fietst! Dit is een comfortabele manier van bewegen op de plaats.

Aangepaste bussen en aangepaste auto’s
Als laatste willen ze je graag wijzen op hun aangepaste bussen en auto’s. De Stichting heeft een wagenpark van 31 voertuigen. Binnenkort komen er vier extra auto’s beschikbaar en in het derde/ vierde kwartaal dit jaar komen er nog eens 6 aangepaste bussen extra beschikbaar! Er is echter wel een lange/redelijke wachtlijst, dus snel aanmelden kan verstandig zijn. De maximale gebruikersduur is twee jaar.

De algemene voorwaarden zijn:

1. medische verklaring ALS, PLS, PSMA;

2. eventueel verzekering voor fiets e.d.;

3. een borg;

4. voor de Bussen/Auto’s een maandelijkse bijdrage.

Zie ook alle de voorwaarden op website. Heb je vragen over bovenstaande of je een andere vraag? Bianca en Richard zien graag je bericht tegemoet.
www.alsopdeweg.nl
bianca@alsopdeweg.nl en richard@alsopdeweg.nlDraag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid