X

Zorgkosten 2020 terugkrijgen via belastingaangifte

23 februari 2021

Aan het moeten leven met ALS, PLS of PSMA zijn vaak veel extra kosten verbonden. Zo zijn er bijvoorbeeld extra kosten voor medische zorg, hulpmiddelen, aanpassingen, kleding, vervoer, dieetvoeding en nog veel meer. Een deel van die kosten is  terug te krijgen via de aangifte inkomstenbelasting, door de aftrek van zorgkosten. Je krijgt dan geld terug. Ook als u een laag inkomen of een uitkering hebt.

Je mag alleen kosten aftrekken die u maakt in verband met ziekte of invaliditeit. Daarnaast gelden nog enkele andere voorwaarden.

Je kunt aangifte doen voor 2020 vanaf 1 maart 2021. Hier vind je een tabel met een overzicht van veel voorkomende zorgkosten voor 2020. Hierbij is aangegeven of de kosten aftrekbaar, deels aftrekbaar of niet aftrekbaar zijn.

In dit artikel een kort stappenplan over hoe je aangifte doet inclusief de aftrek van zorgkosten:

Tip: maak een ordner of map met zorgkosten. Voeg de bewijzen toe dat u de kosten inderdaad hebt gemaakt. Denk aan facturen, bonnetjes of kopietjes van afspraken met medische hulpverleners en gereden kilometers.

Draag bij aan een oplossing tegen ALS

Meld je nu gratis aan als lid